28. kolo extraligy mužů, Inter vyhrál v Žilině

BRATISLAVA – Souhrn výsledků středečních setkání 28. kola extraligy mužů v basketbalu:

BK 04 AC LB Spi & scaron; sk & aacute; Nov & aacute; Ves – BC Prievidza 81:77 (20:15, 22:22, 20:20, 19:20)
Nejvíce bodů: Jefferson 23, Johnson 16, Baťka 15 – Fears a Szalay po 24, Boyd 11
TH: 13/11 – 18/16, trojky: 8 – 4, fauly: 18 – 20 Rozhodčí: Brziak, & scaron; ari & scaron; sk & yacute; a Bohuck & yacute ;, 1000 div & aacute; kov

V první & scaron; čtvrtinu si Spi & scaron; ící vybudovali 5-bodů & yacute; n & aacute; skok, kter & yacute; v bodově plodné druhé desaťmin & uacute; tovke udržely a po poločase vedli 42:37. Po změně str & aacute; n hosté přidali na d & ocirc; raze, rozstřílel se Szalay a “ban & iacute; ci” srovnali krok i cz & oacute; re.Nerozhodní & yacute; stav lemoval cel & uacute; posledn & uacute; & Scaron; čtvrtinu a tak se rozhodovalo až v z & aacute; vere. V něm měli pevné & scaron; í nervy dům & aacute; ci a Prievidžania po boji zdolali 81:77.

BK SPU Nitra – Astrum Levice 78:75 (19:17 , 27:16, 13:22, 19:20)

Nejvíce bodů: Bos & aacute; k 26 (4 trojky), Montgomery 14, Erwin 13 – Ko & scaron; tomaj 20, Vojtek 17, Bernard 12 < br /> TH: 20/14 – 23/13, trojky: 8 – 4, fauly: 19 – 18 Rozhodčí: J. Jan & aacute; č, & scaron; rámků a Turčín, 800 div & aacute; kov

V & uacute; vodě měli více & scaron; Taste dům & aacute; ci, ale o svůj 6-bodů & yacute; n & aacute; skok při & scaron; li.Ve druhé & scaron; čtvrtinu se Levičania nepodařilo tři min & uacute; ty cz & oacute; rovat, zatímco Nitran si po 10-bodové & scaron; n & uacute; re vytvořili dvouciferný & eacute; vedení, kter & eacute; do poločasu udržely. Po změně str & aacute; n hosté zkvalitnili obranu, v & yacute; sledkem čeho se postupně dotáhli na dům & aacute; ci celek.V dramatickém vyvrcholení & iacute; sousedským & eacute; ho derby sv & iacute; těžil nakonec dům & aacute; ci, kter & yacute; ch podržel nejm & auml; Bos & aacute; k.

BK V & aacute; hostav-SK Žilina – BK Inter Bratislava 87: 104 (23:17, 26:33, 20:37, 18 : 17)

Nejvíce bodů: Carter 20, Djurkovič 13, Kosa 12 – Milo & scaron; EVICEL 27, Holmes 26, Lukjanec 19
TH: 14/9 – 23/20, trojky: 8 – 10, fauly: 22 – 18 Rozhodčí: Pip & iacute; & scaron; ka, k & uacute; Kelč & iacute; ka Kovalč & iacute; k, 650 div & aacute; kov

Byl to z & aacute; pas dvou velk & yacute; ch zvratů. Do 14. min měla Žilina jednoznačně z & aacute; pas v ruk & aacute; ch a měla převahu, vedla 39:25.V té chv & iacute; li do & scaron; lo k zlomu, Ostravě se přestala dařit střelba a hosté začali z & aacute; sluhou Lukjanca a Milo & scaron; EVICEL ot & aacute; zápůjční cz & oacute; re duelu. E & scaron; te do poločasu se podařilo Interu vyrovnat a po presti & aacute; vce už byl p & aacute; nom na palubovce. Žilina p & ocirc; sobí bezradní & yacute; m dojmem, nedařilo se jí ani v obraně ani v & uacute; toku a Inter suver & eacute; ESE sv & iacute; těžil.

MBK Handle & aacute; – BK Jiskra Svit 82:57 (24:11, 13:16, 23:12, 22:18)

Nejvíce bodů: Dělič 24, Gävle & aacute; k 18, Nuber 13 – McCoy 25, Votroubek 10, Cosic a Adams po 6
TH: 24/19 – 20/10, trojky: 7 – 5, fauly: 20 – 24 Rozhodčí: T.Luk & aacute; č, Fuska a Don & aacute; t, 750 div & aacute; kov

Z & aacute; kladem stredaj & scaron; ího v & iacute; ťazstva Handlové st & aacute; la na kvalitní defenz & iacute; ve, když Svitu se nedovolily dům & aacute; ci střelecky prosadit. Svou kvalitn & uacute; obranu podpořila Handle & aacute; i dobr & yacute; m & uacute; tokem a zasl & uacute; ženě sv & iacute; těžit.