Davis Cup vyhrál ve středu. Slováci budou nasazeni

LONDÝN. Slovenský tenisoví reprezentanti už znají okruh možných soupeřů a termín i fázi svého vstupu do I. skupiny euroafrickej zóny Davisova poháru 2016. Bude to 15. – 17. července v rozhodujícím 2. kole.

Po minulý prohře 2: 3 s Poláky v Gdyni v play off o světovou skupinu budou kulatý desátý rok za sebou hrát v II. Mistrovství světa světových týmů pod záštitou Mezinárodní tenisové federace (ITF).

Pár nebo trio potenciálních nepřátel Slováků je již ve středu 23. září. Pokud uspějí, 16. – 18. září 2016 bude hrát elitu již třetí rok za sebou.

Jinak budou přímo bojovat o existenci v I. skupině euro-africké zóny.O tom, že Slováci nebudou hrát mezi elitou, rozhodl závěrečný zápas mezi Norbertem Gombos a Michalem Przysiezny.

V aktualizovaném daviscupový renkingu zemí podle ITF k 21. září v souladu s předpoklady nenastaly převratné změny. Slováci budou mezi nasazenou čtveřicí a vyhnou se Španělům, Holanďanům a Ukrajincům.

V úvahu přicházejí Rusko, Izrael, Rakousko, Rumunsko, Portugalsko, Maďarsko, vítěz zápasu Slovinsko – Litva a úspěšný z derby Dánsko – Švédsko (shodně 30. října – 1. listopadu).

Zápasy 1. kola I. skupiny euroafrickej zóny jsou na programu 4. – 6. března.

Slováci mají čtvrtinovou šanci, že si zahrají doma – matematicky je to přesně pětadvacet procent.Z deseti alternativ až šest znamená výhodu domácího prostředí pro soupeře (Rusko, Izrael, Rakousko, Portugalsko, Slovinsko, Švédsko).

Ve třech případech by domácí prostředí rozhodlo o dalším klobouku (Maďarsko, Litva, Dánsko). Pouze verzí s Rumunskem je také bezpečnost naší vlastní země. Přečtěte si také: Mečíř: Pokud mě budou chtít, zůstanu

Tým SR už ví i to, že se ho bude týkat středeční všeobecný los Davis Cupu 2016 v chilském Santiagu (0.00 h už ve čtvrtek SELČ) v rámci Z výroční valné hromady ITF. Navzdory pozdějšímu konci bojů v příslušné části soutěže se rozhodla “předstírat”.

Zpoždění je pouze asi II. Skupiny euro-afrických a amerických zón.Známé a možné účastníky: Slovinsko (38.) nebo Litva (43.) – další hra (v případě Litvy) se bude konat ve Slovinsku nebo v domácím útočišti.

Dánsko (42.) nebo Švédsko (40.) – na domácí výhodu rozhodne o další vězení (pro Dánsko) nebo se bude hrát ve Švédsku