Drużyna tenisowa dominowała w czeskim sezonie

l Czesi wywalczyli po 32 latach.

To zakończyło zwycięską serię Hiszpanii, która nie wygrała ósmego pojedynku.

l W 2012 r. Berdych wygrał sześć z siedmiu meczów podwójnych, a Stephen wygrał w czterech czwórkach.

Bratysława. Davis Cup to przede wszystkim zespół, a następnie indywidualne występy. Dominik Hrbatý przekonał się w 2005 roku, kiedy w finale wygrał obydwie single o silnych Chorwatach, ale nie wystarczyło wygrać.

W niedzielę w Pradze David Ferrer wystąpił coś podobnego. Piąty gracz na świecie pokazał fantastyczny tenis. Stepanek i Berdych nie dali najmniejszej szansy i zdobyli dwa punkty dla Hiszpanów.

Szczególnie w niedzielę wykonał świetną robotę.Nie było żadnego dowodu, że piąty i szósty gracz świata gra przeciwko nim. Hiszpan wyraźnie dominował w sądzie i po raz kolejny pokazał, że był najmniejszy z reszty świata za elitarnymi czterema.


W sezonie wygrał 76 meczów, większość rankingów graczy.

Nie wystarczyło to Czechom zdobył jeden punkt każdego dnia i cieszył się zysk po sławnej “sałatki” po 32 latach.

Triumf został zorganizowany przez niezniszczalny Radek Štěpánek, który obchodzi swoje 34 urodziny. Wciąż pozostaje w elitarnej pięćdziesiątce, a Nicolas Almagro, jedenasta na świecie, nie płakał w niedzielę.Almagro bał

Dvadsaťsedemročný natomiast Hiszpan przeżył najlepszy rok w karierze, gdy dotarł do czwartej rundy w trzech turnieju Grand Slam w Paryżu był nawet w ćwierćfinale.

Jednak doświadczony czeski został oszukany. Wydawało się, że psychicznie złamał w piątek, kiedy stracił meble dziecięce sklep internetowy Banaby pięciokrotną walkę z Berdyczem. Hiszpańscy dziennikarze na niedzielną nominację do Almragy skrytykowali kapitana Alexa Correja.

Feliciano Lopez, który był na szybkim torze przeciwko Stepankowi, był początkowo zabawny. Później napisał do Twitteri, że jest za decyzją zespołu.

Stepanek nic nie zrobił. W ciągu trzech dni zagrał trzeci mecz, a przeważnie tylko ostro bronił. Ofensywa zaskoczyła jednak niespodziewanego przeciwnika, gdy większość punktów zakończyła się przełączeniem na sieć.Podczas gdy Ferrer pchnął go w piątek bez żadnego problemu sanki dla dzieci, Almagro przetestował tylko siatkę. Odkrył również podstawowe uderzenia.

“Żyję moim marzeniem. Teraz idźcie wszyscy, aby świętować, mamy coś “- powiedział czeski bohater.

“Te gry nie dotyczą taktyki, forhendoch i bekhendoch, ale o wolę. Przed meczem byłem tak zdenerwowany, że musiałem iść do domu i uspokoić się. Zarządzanie emocjami w takiej atmosferze było jednym z kluczowych sukcesów. “Dodał, że nie skończył się w zespole daviscup.

Duo Berdych – czekał Stepanek. Po ostatniej klęsce z Hiszpanii w 2009 roku i ostatniej strasznej tragedii w półfinale z Argentyną Czesi czekali na właściwy rok. Brakujące gwiazdy

Český Denník Sport przypomniał, że Czesi również mieli szczęście.Na ruchliwej konkurencji olimpijskiej drużynie roku brakowało kilku największych gwiazd.

W ćwierćfinale pokonali Serbię bez Novak Djokovic w półfinale uda nad Argentyny, która rzeczywiście rozpoczął się Juan Martín del Potro, ale szkoda zagrał tylko jeden singli oraz nieodebranych finału Hiszpan Rafael Nadal.

Znakomicie Jego wymiana Ferrer. Ponownie okazało się, że Hiszpanie mają najsilniejszy zespół, ale to musi być utrzymana. Nie pomogło im nawet lepiej ranking pozycję i najlepszą deblových kilka z mistrzów turniejowych.

Berdych wygrywa na drodze do trofeum dziesięciu meczów, a wraz z Szczepanka wygrał wszystkie podwójne. Długi mają łącznie dwanaście zwycięstw i tylko jedną stratę.