Skalica začala přípravu s 13 hráči

SKALICA. Hokejisté HK 36 Skalica začali v pondělí druhou fázi přípravy na novou sezónu. Před začátkem tréninků na ledě se hlásilo realizačnímu štábu třináct hráčů – tři brankáři, šest obránců a čtyři útočníci.

V Skalici se zároveň začal výběrový kemp, ve kterém je momentálně sedmnáct hokejistů, k nim přibudou v úterý další dva. Podle klubového webu jde o Čechů a Slováků, kteří dosud působili v mládežnických či nižších soutěžích. Do dvou týdnů vyhodnotí Skalický trenéři jejich úroveň a kvality a rozhodnou, kdo v týmu zůstane.Lídři budou tři

Na Záhorí plánují v nejbližší době podepsat smlouvy s třemi hokejisty, kteří budou patřit mezi lídry mužstva a utvoří jeho kostru.

“Již nyní je známo, že v nadcházející sezóně budeme disponovat mladým mužstvem s 3-4 lídry. Bude zde velmi mnoho mladých, bruslařský zdatné chlapců, čímž i náš hokej bude jiný, než jsme hrávali v letech . Mladí hráči u nás dostanou prostor ukázat se a katapultovat se do velkého hokeje, co bude jejich motivací navíc bojovat naplno během sezóny za náš klub, “píše se na skalickém webu.O licenci se nebojí

V klubu už vyřešili i otázku odškodnění z předchozí sezóny a dotahují podklady pro udělení licence pro extraligu 2014/2015.

“V této chvíli mohu říci, že podmínky, které je nutno splnit k udělení licence, máme na 99 procent vyřešeny. Zbývá nám tam ještě jeden detail, který momentálně řešíme. Ale to 1 procento není o tom , zda to vyřešíme nebo ne. Jde jen o to, kdy se to stane. Máme prostředky na to, abychom zajistili vše, co je třeba.Takže v této chvíli se nikdo nemusí obávat o skalický budoucnost v extralize, “uvedl na klubovém webu generální manažer HK 36 Tibor Martinčič.

Brankáři: Miroslav Lipovský, Patrik Romančík, Michael Ďuriš

obránci: Martin Gründling, Ivan Jankovič, Róbert Mikeska, Peter Horváth, Peter Šohajda, Filip Krejčiřík

Útočníci: Ľubomír Vaškovič, Ronald Dvonč, Juraj Bezucha, Michal Romančík