VIDEO Zuzulová se opět zlepšila, ve Flachau pátá

FLACHAU – Slovenka Zuzulová obsadila ve slalomu Světového poháru alpských lyžařů v rakouském Flachau vynikající páté místo. Na trati Griessenkar zaostala v součtu obou kol za vítězkami Fink Tanjou Poutiainenová a Němkou Marií Rieschová o 1,24 s. Třetí příčku obsadila Nastasia Noensová z Francie.

zuzule & aacute; dosáhla v této sez & oacute; ně popáté & aacute; t Bodování & eacute; umístění, z toho se třet & iacute; jednou vešla do první desítky. Po 11. místě ve f & iacute; nskom Levi, v & yacute; borné 4. příčce v americkém Aspenu, předčasné rozl & uacute; čce ve franc & uacute; zskom Courchevelu, 9.poz & iacute; lentních v Semmeringu a Z & aacute; heben si pátým místem prip & iacute; sala dal & scaron; & iacute; ch 45 bodů a celkově jejich m & aacute; na kontě už 177. Z & ocirc; smeho místa této jako obor & iacute; ny se posunula už na & scaron; IEST ..

“Z závodů na závody se to zlep & scaron; uje. Mysl & iacute; m si, že v 2. kole jsem už i & scaron; la velmi dobře a nejlep & scaron; í v této sez & oacute; ně. Nebylo to jednoduch & eacute ;. Byl to boj, o čemž svědčí & iacute; i fakt, že mnoho favoritek vypadlo. Jsem velmi spokojen & aacute ;, spadl mi jeden kámen ze srdce, “ zd & ocirc; raznila zuzule & aacute;.

Její otec a tr & eacute; ner Timotej Zuzula komentoval: “Veronika dnes podala vynikaj & uacute; ci v & yacute; kon.Nikdo jí nem & ocirc; že nic výc & iacute; tat, zasl & uacute; žij si velk & uacute; pochvalu a cel & yacute; t & iacute; m se te & scaron; & iacute ;. V slalomu nikdo nic dopředu neví, např & iacute; klad Marlies Schild & aacute; byla jasnou favoritkou a selhala. V den D mus & iacute; st & aacute; ť v & scaron; echno při závod & aacute; rovině dnes to nejlep & scaron; í vy & scaron; lo dvěma lyžařkám a v & yacute; borne i Veronice. “

Na & scaron; tarte 1. kola se zuzule & aacute; objevila s č & iacute; SLOM 10 av cíli zaostala o 1,03 s za nejr & yacute; rychlej & scaron; ou F & iacute; nkou Tanjou Poutiainenová. Předvedla vyv & aacute; žen & uacute; jízdu s Agres & iacute; vní & scaron; & iacute; m projevem a bez v & yacute; rázně & scaron; í chyby.Na mezičasech str & aacute; cala 0,36, resp. 0,86 s na l & iacute; Derk a nakonec její časů & eacute; manko v cíli nár & aacute; stlo těsně nad jednu sekundu.

“Neměla jsem na trati hodně probl & eacute; mov, ale myslela jsem si, že to tu bude leh & scaron; í. Do poloviny trati je agrese & iacute; prov sníh a před cílem je čist & yacute; led, je to tak & eacute; & scaron; mykľav & eacute ;, zvl & aacute; & scaron; tní. “

Zde bude player

Loni v 1. kole vypadla a v & ocirc; bec se neztotožnila s rovinou & yacute; m kurzem v kombinac & aacute; cii s komplikovan & yacute; m postaven & iacute; m br & aacute; nek. Nyní byl kurz rytmické & scaron; & iacute; a ke dvěma pirozen & yacute; m průlomem organiz & aacute; tori napreparovali dal & scaron; & iacute; ch p & auml; ť.Postavili tak & uacute; plně nov & uacute; trať, přičemž p & auml; ť nov & yacute; ch “hrbov” ji udělalo selekt & iacute; vní & scaron; ou a zaj & iacute; mavej & scaron; ou.

zuzule & aacute; kon & scaron; tatovala: “Ono je to vždy nepř & iacute; jemn & eacute ;, kdy se zprav & iacute; něco uměl & eacute ;. E & scaron; te to docela dobře v prvním kole postavili. Nebylo tam nic zavadzaj & uacute; ce, je to f & eacute; rov & eacute ;, přes ty vlny se vždy & scaron; zabarvené norm & aacute; ln obl & uacute; k, takže přechod byl v pohodě. ”

Druh & aacute; slovensk & aacute; závod & aacute; rka v & scaron; tartovom poli Barbara Kantor & aacute; dosáhla v 1. kole 52. nejlep & scaron; & iacute; čas a v celkové klasifikovat & aacute; cii obsadila 46. místo

Slalom žen (1. + 2. kolo): 1.Tanja Poutiainen & aacute; (F & iacute; n.) A Maria Riesch & aacute; (Nem.) 1: 42,52 min, 3. Nastasia Noensov & aacute; (Fr.) +0,52, 4. Kathrin Zettelov & aacute; (Rak.) +0,82, 5. Veronika zuzule & aacute; (SR) +1,24, 6. Therese Borssenov & aacute; (& Scaron; v & eacute; d.) +1,52, 7. Maria Piet & auml; ov & aacute; -Holmnerov & aacute; (& Scaron; v & eacute; d.) +1,61, 8. Sandrine Aubertov & aacute; (Fr.) +2,32, 9. Anne-Sophie Barthetov & aacute; (Fr.) +2,34, 10. Frida Hansdotterov & aacute; (& Scaron; v & eacute; d.) +2,87.

Pořadí SP žen v hodnocen & iacute; slalomu (po 6 z 10 závodů): 1. Maria Riesch & aacute; (Nem.) 420 bodů, 2. Marlies Schild & aacute; (Rak.) A Tanja Poutiainen & aacute; (F & iacute; n.) Po 400, 4. Maria Piet & auml; ov & aacute; -Holmnerov & aacute; (& Scaron; v & eacute; d.) 255, 5. Nastasia Noensov & aacute; (Fr.) 219, 6.Veronika zuzule & aacute; (SR) 177, 7. Kathrin Zettelov & aacute; (Rak.) 167, 8. Therese Borssenov & aacute; (& Scaron; v & eacute; d.) 165, 9. Nicole Hosp & aacute; (Rak.) 138, 10. Tina Maze & aacute; (Slovin.) 135.

Pořadí ve Světovém poh & aacute; ri žen (po 18 z 38 závodů): 1. Maria Riesch & aacute; (Nem.) 1023 bodů, 2. Lindsey vonná & aacute; (USA) 827, 3. Tanja Poutiainen & aacute; (F & iacute; n.) 580, 4. Elisabeth G & ouml; rglov & aacute; (Rak.) 565, 5. Tina Maze & aacute; (Slovin.) 480, 6. Marlies Schild & aacute; (Rak.) 431, 7. Maria Piet & auml; ov & aacute; -Holmnerov & aacute; (& Scaron; v & eacute; d.) 402, 8. Tessa Worleyov & aacute; (Fr.) 386, 9. Julia Mancuso & aacute; (USA) 384, 10. Viktoria Rebensburg & aacute; (Nem.) 308,…23. Veronika zuzule & aacute; (SR) 177.