Zůstane Vůjtek i pro MS v Česku? Zde jsou statistiky jeho svěřenců na MS v Minsku

MINSK / BRATISLAVA. “Celkově vládne spokojenost s tím, jak hrálo mužstvo. Měli jsme druhý nejmladší výběr na turnaji, dvanáct nováčků. Nepostoupili jsme jen o kousek. Letos nám nikdo nepomohl jako loni, když jsme byli v závěru ve stejné pozici. I nyní jsme byli dlouho ve hře, ale nevyšlo nám to. S mužstvem, které jsme měli k dispozici, mohu vyslovit spokojenost. Play-off by byla pro nás nadstavba, “řekl po MS v Minsku Vladimír Vůjtek. Čerešňákovi ujel Jágr. A kdo měl hrát?

Mnozí mu vyčítají, že poslal na závěr souboje s Českem do obrany mladého Petra Čerešňáka, který pak neuhlídal Jágra. “Kdo měl hrát? Kdo tam byl zkušený? S výjimkou Ďaloga a švarný byly ostatní hráči na MS poprvé, byli nezkušení, všichni na tom byli stejně.V prvním zápase byli nervózní, prvních deset minut dělali chyby, pak už hráli dobře. Čerešňák udělal na turnaji ještě jednu chybičku v úvodu s Dány, ale jinak hrál dobře. Ta první nás však stále dva body, “řekl 67-letý kouč slovenské reprezentace. Hráč neví, jak si má správně nakorčuľoval

Slováci dopláceli na turnaji na časté vylučování a zbytečné chyby. I klíčový zápas s Francií rozhodli přesilovky soupeře. “Je to i hráčskou kvalitou. Hráč neví, jak si má správně nakorčuľoval, píská se zde jinak než v domácích soutěžích v Česku a na Slovensku. Kolikrát se dotknete soupeře a už jde rozhodčího ruka nahoru, jdete do tří a ztrácíte zápas, “přiznal nezkušenost svěřenců Vůjtek.Ukončit kariéru v rodném městě je lákavé

Krátce po světovém šampionátu nechtěl Vladimír Vůjtek řešit svou další budoucnost. Následující šampionát v Praze a Ostravě by ho lákal, ale na druhé straně nechce se držet na židli násilím.

“Nyní je krátce po MS, ještě je příliš brzy hovořit o budoucnosti. Musíme turnaj zanalyzovat, podívat se na pro a proti, hodně bude záviset i na slovenského svazu. Ukončit kariéru v rodném městě je lákavé. Na klubové úrovni během celé sezóny už nebudu působit, ale výpomoc na dva či tři měsíce ještě může přijít v úvahu, “dodal Vůjtek. Statistiky Slovenská hokejistů na MS v Minsku:

50 Ján Laco 7 381: 06 19 153 172 88,95% 2,9

32 Jaroslav Janus 1 40:00 1 24 25 96 , 00% 1,50

88 Július Hudáček 0

1.Pro mě je to očekávaný výsledek, s takovou skladbou týmu se nedaly čekat zázraky. Pozitivní je, že mladí hráči získali zkušenosti, je to vklad do budoucnosti.

2. K druhé části se nebudu vyjadřovat. Z vlastní zkušenosti vím, jak je to těžké, když na šampionát nepřijdou nejlepší hráči – v Halifaxu 2008 mi chyběly čtrnáct hokejisté, mnozí z NHL. A trenér byl zodpovědný za výsledek. Výkonný výbor to musí posoudit velmi citlivě.

1. Náš tým nepostoupil do čtvrtfinále, ale nechtěl bych ho hodnotit – nebyl jsem tam.

2. Vladimír Vůjtek by měl zůstat při reprezentaci. Z vlastní zkušenosti vím, že odkdy přišel, tak se v mužstvu změnila atmosféra k lepšímu. Mám s ním jen dobré zkušenosti. Vyhovuje mi profesionálně i lidsky.

1.Vystoupení Slovenska nelze hodnotit pozitivně. Mužstvo nesplnilo cíl, i když tam byly dobré záblesky.

2. Po olympiádě v Soči jsem tvrdil, že by Vůjtek měl zůstat, ale teď si myslím, že je třeba změnu. Přestože prohry nebyly jen trenérova problémům.

1. Pokud bych měl známkovat jako ve škole, Slováci hráli v Minsku na trojku. Neúčast v play off nepovažuji za velké zklamání, či za výprask. Bylo tam nasazení, dobré momenty, ale při prohrách nelze vše svalovat na nezkušenost. Neomluvitelné byly zbytečné vyloučení za fauly v útočném pásmu.

2. Trenér Vůjtek měl ve své tříleté práci s týmem mnohem více pozitiv než negativ. Je to férový chlap, velký odborník, hráčů dokázal motivovat, aby hráli i za něj.Dopřál bych mu, aby vedl Slovensko i mistrovství světa v Česku 2015.